2. Ulusal Apiterapi Kongresi
25-26 Mayıs 2021, Çevrimiçi

Apiterapi Derneği tarafından düzenlenen ve ana teması “Sağlığı Koruyucu ve Geliştirici olarak Apiterapi” şeklinde belirlenen 2. Ulusal Apiterapi Kongresi, 25-26 Mayıs 2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek

Davet

Sevgili Dostlar,

Uluslararası Apiterapi Federasyonu (IFA) Başkanlığının ülkemize geçmesi vesilesiyle 2020 yılının ülkemizde Apiterapi yılı olması bekleniyordu. Ancak, ev sahipliğini yapacağımız 4. Uluslararası Apiterapi Kongresi, Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelenmek zorunda kaldı.

Ayrıca, Cumhurbaşkanlığımız himayesinde ve Dünya Sağlık Örgütü’nün teknik sponsorluğunda yapılacak olan ve ana teması “Apiterapi” olarak belirlenen 3. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Kongresi de ertelendi.

Keza, Uluslararası Propolis Araştırma Grubu (IPRG) tarafından organize edilen ve bu sene ülkemizde yapılması planlanan 3. Uluslararası Propolis Konferansı da diğer tüm büyük etkinlikler gibi iptal edilmek zorunda kaldı.

Gerek yerli gerekse yurtdışından meslektaşlarımızla istişare sonucu dijital ortamda Uluslararası WorldApiExpo ve buna eş zamanlı olarak büyük çaplı bir bilimsel etkinlik yapma fikri meydana geldi. Hatta dünyanın farklı yerlerinde aynı anda herkesin katılımının zor olacağı hesaba katılarak gece-gündüz devam edecek bir program olmasını diledik. Programın detaylarını yakın zamanda paylaşabilmek için üzerinde çalışıyoruz.

25-26 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanan bu etkinliklerin kapsamında, ana teması “Sağlığı Koruyucu ve Geliştirici olarak Apiterapi” şeklinde belirlenen 2. Ulusal Apiterapi Kongremizi de gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Hepinizi Apiterapi Derneğimizin 10. yılını kutlayacağımız bu Kongremize katılmaya davet ediyoruz.

Dr. Ali Timuçin ATAYOĞLU
Apiterapi Derneği Başkanı

KONGRE BİLGİLERİ
Tarih      : 25-26 Mayıs 2021 (Çevrimiçi)
Platform : ExpoNext Digicon Online Platform

Etkinlikler

   
25-26 Mayıs
2. Ulusal Apiterapi Kongresi
 27-28 Mayıs
3. İnsan ve Arı Sağlığında Propolis Konferansı
 21-24 Mayıs
4. Uluslararası Apiterapi Kongresi, IFA
 29 Mayıs Türkiye Arıcılar Birliği Arıcılık Zirvesi

Organizasyon